Řečí čísel se 21. 1. 2012 utkalo 51 nadšenců kulečníku na 9. ročníku turnaje Dymokurská koule, počítáno včetně nultého ročníku. Sešli se v činěveské sokolovně kolem šesti stolů na pool.

Hráči a hráčky, kterých bylo mezi muži letos devět, stejně jako loni, rozhodně nepočítali minuty a v přátelské atmosféře se zdravou rivalitou 
a příjemným napětím vychutnávali zapeklitá rozložení hry i dobré pivo. Podle Jirky Javůrka se to rozhodně nevylučuje. „Po třech pivech jsem vyhrál,“ usmíval se Rašovičák, který se, neznámo po kolika pivech, prošťouchal na konečné krásné páté místo
v celkovém pořadí.

Celkovým vítězem turnaje, jehož patronem je sám Jára Cimrman, se letos stal hráč 
z Prahy, kam s ním odputovala originální trofej. Po měsíci se ale vrátí, aby byla připravená zase na příští ročník. „Ten bude slavnostní, desátý, měli by přijet i speciální hosté,“ naznačil plány organizátor Ladislav Peřina z Činěvse.

Podle pořadatelů letos o něco klesla účast, zato tombola se rozrostla díky ochotným sponzorům. Na ty nejlepší čekalo tágo, sud piva, gril nebo pivní lázně. Nejúspěšnější žena získala tradičně velkého plyšáka, další ženy, které to umí s tágem, bojovaly 
o parfém, víno a další ceny. Dostalo se na více než polovinu hráčů a ti, kteří skončili před finálovým pavoukem, se utkali ve Finské lize. Cena je nasnadě.

Pro přesnost se turnaji Dymokurská koule říká také Cimrmanův kulepad. „Mistr totiž navštívil místní školu
i cukrovar a v jeho místnosti 
v muzeu je vystavena bílá koule, se kterou hrál v Dymokurech kulečník a vlastně založil pravidla Dymokurské koule,“ vysvětlil za organizátory Ladislav Peřina.
Do turnaje se mohou zapsat hráči od 15 let. Nejstarším účastníkem byl letos Dymokurák František Lenc, ročník 1933, který si přišel zahrát už poosmé. Naopak nejmladší se zapojil Tomáš Krátký, také z Dymokur, ročník 1993, kterého pořadatelky registrují už od jeho patnácti let.

Turnaj je vyhlášený daleko za hranicemi regionu. Přijeli soutěžící z Nelahozevsi, Chocně, Kladenska, Pardubic nebo zmíněné Prahy. Stranou nezůstali ani místní, z Úmyslovic, Rašovic, nebo Městce Králové. Kdo vydržel do večera, pochutnal si kromě piva na guláši.

Vítězné příčky DK 2012:

Celkové finále:
1. Jan Maděryč, Praha
2. David Foff, Městec Králové
3. Václav Valášek, Nouzov

Ženské finále:
1. Lucie Foffová, Městec Králové
(zároveň 4. místo v celkovém finále)

Finská liga:
1. Pavla Vohnoutová, Budčeves