Dobrá zpráva pro všechny hokejové příznivce 
z Nymburska a okolí: poprvé 
v historii se budou moci sejít na jednom místě u velkoplošné televizní obrazovky a společně fandit!

Rádio Patriot a starosta Nymburka Tomáš Mach připravují na nedělní odpoledne program, jehož hlavním bodem bude sledování zápasů 
o třetí místo a večerního finále hokejového šampionátu. „Platí to ovšem v případě, že naši hokejisté projdou přes čtvrtfinále a budou tedy aktéry jednoho ze zápasů. V opačném případě se akce nekoná," řekl Josef Podolák z Rádia Patriot.

V případě konání však návštěvníky čeká zajímavý program. Začátek akce je naplánován na 15. hodinu. Tedy zhruba hodinu před začátkem utkání o bronzové medaile. „Chtěli bychom promítnout dokumenty o historických úspěších, při kterých uroní slzu i ostřejší hokejoví fanoušci. Tedy o Naganu 98 a zlatém hattricku z téže doby," řekl spolupořadatel Josef Podolák.

Samozřejmě bude zajištěno občerstvení, točit se bude nymburské pivo.

Akci podporují některé regionální firmy, starosta Tomáš Mach jedná i o podpoře krajského úřadu s hejtmanem Milošem Peterou.

A na jak velkou obrazovku se mohou příchozí těšit? „Bude o velikosti 5 x 3 metry. Tedy stejně velká, jako jsou například u centra na Černém Mostě. Nebo stejně velká, jako jsou kostky pod stropem O2 arény," vysvětluje Podolák.

Akci pod širým nebem mohou navštívit i celé rodiny 
s dětmi. „Slibujeme si, že dorazí spíše ti, kteří by jinak zůstali doma. Ti, co chodí do svých oblíbených hospůdek, ti tam jistě zůstanou i poslední den šampionátu. Ale na naší akci určitě nebude zakouřeno, takže je vhodná i pro celé fandící rodiny," vysvětluje pořadatel z nymburského rádia.

Novinky o akci se dají sledovat na facebooku pod akcí nazvanou Finále MS v hokeji na velkoplošné obrazovce 
v Nymburce Pod Hradbami. Už v úterý se k účasti na této akci hlásily právě na facebooku téměř tři stovky lidí. „Mohou dorazit i lidé z dalších regionů. Nejbližší takové promítání je v Mladé Boleslavi, takže přijet mohou třeba Poděbraďáci nebo i lidé žijící 
v sousedních regionech, třeba z Kolínska," přemýšlí spoluorganizátor.

Jasněji bude o celé akci ve čtvrtek večer. Po čtvrtfinále, 
v němž nastoupí čeští hokejisté. V případě úspěchu se tak fanoušci mohou těšit na sledování bojů o medaile pod širým nebem.