K hazadru se životem přirovnávají cestu do práce a z práce oslovení zaměstnanci firmy Model Obaly a dalších firem, které sídlí v ulici K Letišti. Po stavbě nového kruhového objezdu tu totiž v těchto dnech vzniká i nový chodník.

Kvůli přípravám na jeho stavbu však musí lidé chodit po silnici. „Trvá to už od doby, kdy se tu začal stavět nový kruhový objezd. Myslela jsem, že zároveň s ním budou hotové i chodníky, ale to jsem se spletla,“ řekla Jana, která si nepřála zveřejnit celé své jmého.

Problematický úsek musí překonávat pěšky dvakrát denně, aby se dostala do práce a z práce. „Není jiná možnost, než to vzít po okraji vozovky a to je při tom provozu o krk,“ dodala žena.

Investorem stavby chodníku, stejně jako kruhového objezdu, je firma Kaufland, která tu staví obchodní dům. Do uzávěrky vydání však mluvčí Kauflandu na dotaz, kdy bude chodník dokončen, nereagoval. Přesným termínem si není jistá ani radnice. Ta už přitom podle Vlastimila Jandy z odboru správy a rozvoje městského majetku zkolaudovala dokončený chodník, který město stavělo za zatáčkou ulice K Letišti.


Podle oslovených lidí by však stačilo málo. A to zpomalit auta značkou. „Kdyby tu byla omezená rychlost, třeba by řidiči zpomalili a já se nemusel bát chodit do práce,“ dodal další z oslovených lidí .

Ty tu však podle dopravního inženýra Jiřího Zvěřiny jsou. Za prvním kruhovým objezdem je totiž umístěna značka „Práce na silnici“. „Je to stále stavba, takže by řidiči měli jet pomaleji,“ řekl Zvěřina.