Paní Jana trpí nevyléčitelnou nemocí a byla proto zařazena do stále ještě nového projektu Sanitka přání. Posádka ji zavezla dle jejího přání do Zoologické zahrady v Chlebích.

Krmení medvěda a lva

„Pan ředitel Franěk pro naši klientku připravil zajímavý program, za což mu velice děkujeme. Paní Jana měla možnost nakrmit medvěda Balua nebo lva. Nejzajímavější částí byla kontaktní návštěva lemurů kata, která potěšila i členy naší posádky. Ještě jednou moc děkujeme Zoo Chleby za vstřícnost,“ uvedl Daniel Karták, jeden ze zakladatelů projektu a zdravotník z Nymburka.

Jedenácté přání za sebou

Projekt Sanitka přání, který se naplno rozběhl začátkem letošního roku, je jedním z nejsledovanějších na sociálních sítích. Jeho smyslem je plnit přání osob v terminálním stadiu nemoci, tedy nevyléčitelně nemocným.

Stačí vyplnit formulář na jejich stránkách a autoři projektu vyhodnotí zařazení žadatele do registru plněných přání. Ty plní posádka složená ze zdravotníků v rámci celé země zdarma. Projekt je financován z darů partnerů, firem i jednotlivců.

V posledních dnech zavítala na Nymbursko ještě v jednom případě. „To byla smutná událost, kdy jsme umožnili muži hospitalizovanému v nymburské nemocnici, aby se zúčastnil posledního rozloučení se svým synem,“ řekl Karták.

Sanitka je vytížená na maximum a posádka se skutečně snaží plnit poslední přání denně. „Za posledních jedenáct dnů jsme stihli splnit jedenáct přání,“ potvrdil nymburský zdravotník.