Herečka své kmotřence jméno sama vybrala a spolu s návštěvníky připila na zdraví mláděte a popřála spokojený život celé lemuří rodině.

Mottlice se narodila v Zoo Chleby na konci března samici Clee a samci Sultánovi. Oba jsou zkušenými rodiči a odchov tak podle chovatelů ze Zoo probíhá bez komplikací.

Lemuři kata jsou návštěvníky oblíbení, zejména pro svoji denní aktivitu. Tyto původem madagaskarské poloopice milují slunění. „Jakmile vysvitne sluníčko, Mottlice začne dovádět po celém výběhu. Jelikož ještě nemá vypočítané kroky, občas se stane, že netrefí svůj cíl a spadne. Po náročné rozcvičce se však vrací ke své matce, která ji odnese ke krmení. Je mlsná, nejvíce jí chutná banán, hruška a meloun,“ popsala chovatelka primátů Lucie Kopecká.

Lemuři kata jsou nejznámější ze všech lemurů. Typické je jejich šedobílé zbarvení s černou obličejovou „maskou“ a výrazný černobíle pruhovaný ocas. Ten lemurům slouží nejen jako kormidlo při pohybu na stromech, ale také jako důležitý dorozumívací prostředek, například ve vysoké trávě, aby všichni členové skupiny měli o sobě dobrý přehled. V lidské péči se lemuři dožívají přibližně 25 let.