Ještě za světla, v době od 10 do 15 hodin, se mohou návštěvníci potkat s tradiční trojicí, která bude zoologickou procházet. Půjde o čerta, Mikuláše a anděla. „Čert nahlédne do knihy hříchů, Mikuláš zhodnotí celoroční snažení a anděl odmění dobré skutky dárečkem. Děti se s nevšedními hosty v zoo mohou vyfotit a odnést si památku na jedinečné shledání. Také se mohou svézt na koních,“ uvedla Karolina Dufková ze zoo Chleby.

Od 16 hodin nad zoologickou zahradou převezmou moc čerti a začnou se dít neuvěřitelné věci. Větší děti s doprovodem se dostaví k pekelné kartotéce, ve které se zaznamenávají hříchy za celý uplynulý rok. Poté se provinilci vydají na trasu po stanovištích, kde je čekají další pekelné bytosti. Tato cesta však nevede ven z pekla, ale rovnou k samotnému Luciferovi.

Protože po cestě vyhládne a předpověď hlásí nízké teploty, přijde vhod pekelný oheň s opékáním buřtů a teplé nápoje. „Abychom potěšili dárečky nejen děti, ale i rodiče, připravili jsme na tento den speciální zlevněné vstupné, které činí 150 korun za osobu. Děti do tří let samozřejmě neplatí,“ uvedla vedoucí pokladen Kateřina Malyszová.

V sobotu i v neděli probíhají v zoo i adventní dílny, během nichž si zájemci vlastnoručně vyrobí věnec na stůl nebo na dveře.

Sobota 2. prosince
10 – 12 a 13 – 15 adventní dílny (s rezervací)
10 – 15 po zoo chodí Mikuláš, čert a anděl a rozdávají nadílku (bez rezervace) - svezení na koních
16 – 19 Pekelná zoo (cesta po čertích stanovištích, která končí u Lucifera, s rezervací) - opékání buřtů, horké nápojeNeděle 3. prosince
9 – 15.30 adventní dílny (s rezervací)