V úterý dopoledne jsme se byli přesvědčit, jaké blaho je pro párek emu hnědých studená voda z hadice proudící přímo na tělo. „Mají to rádi. A když pod nimi vznikne z té vody louže, tak si do ní lehnou a čvachtají se v ní,“ řekla ošetřovatelka párečku emu Lucie Kopecká.

Párek emu hnědých miluje chlazení vodou z hadice a posezení v kaluži. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Zatímco ptáci s dlouhými krky mají své výběhy ve staré části chlebské Zoo, v té nové se rádi chladí medvědi ušatí. Populární párek Angara a Balú využívá ke zchlazení bazének ve výběhu medvědince. Nepohrdnou však ani ledovými dobrotami. Proto oba s radostí vyběhli poté, co jim ošetřovatel Jan Drozen připravil vydatnou ledovou svačinku.

Medvědi si rádi pochutnají na zmraženém ovoci a oříškách. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

V ní na první pohled dominují zmrzlé melouny. „Kromě toho jsou v tom oříšky, papriky, jablka a banány. Někdy se přidává i hroznové víno,“ vysvětluje Honza ve chvíli, dělí zmrzlou hroudu pochoutek pomocí kladívka a majzlíku na dva díly, aby měl každý z méďů svoji část. „Připravují se pro ně i nové sprchy, ale to je zatím projekt na papíře. I sprchy je pak samozřejmě budou chladit,“ doplnil ošetřovatel chlupáčů, kteří do chlebské Zoo dorazili v roce 2018 z Ruska.

Párek emu hnědých miluje chlazení vodou z hadice a posezení v kaluži. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický