Nezletilý chlapec přecházel silnici mimo přechod pro chodce. Před přejitím se nerozhlédl a vběhl přímo do cesty jedoucímu Audi. Řidič osobního vozu už nedokázal střetu zabránit.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění chlapce, se kterým byl převezen do nemocnice v Kolíně na další vyšetření a především na pozorování. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče osobního vozidla vyšla s negativním výsledkem.

Dopravní nehoda na frekventované křižovatce u Semic.
OBRAZEM: Za srážku dvou osobních aut u Lysé může nedání přednosti v jízdě

Na místě nehody policisté malému chlapci předali plyšového superhrdinu Nehoďáčka. „Aby alespoň trochu odpoutali jeho pozornost od nepříjemných zážitků a pomohli mu lépe překonat stresovou situaci,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Truxa.

Úkolem plyšového superhrdiny bude pomoci dětem zvládnout náročnou situaci a policistům usnadnit navázání kontaktu s nimi. FÚkolem plyšového superhrdiny bude pomoci dětem zvládnout náročnou situaci a policistům usnadnit navázání kontaktu s nimi. FZdroj: Policie ČR

Úkolem plyšového superhrdiny bude pomoci dětem zvládnout náročnou situaci a policistům usnadnit navázání kontaktu s nimi. „Ať už se jedná o případy, kdy jsou zraněny samy děti, jejich rodiče nebo někdo jiný, hračka může v této chvíli znamenat mnoho. Dítě pomůže uklidnit, odpoutá jeho pozornost od nepříjemností, může se díky ní cítit bezpečněji,“ řekla Markéta Novotná, metodička dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.