Podle informací z nymburské radnice se završila jednání s firmou Kongresové centrum ILF a byly uzavřeny smlouvy za účelem budoucího prodeje a nájmu obecních pozemků v této lokalitě. „Dohody schválili zastupitelé na prosincovém zasedání,“ potvrdila mluvčí radnice Olga Vendlová.

Záměrem firmy je výstavba domu určeného pro seniory s odpovídajícím zázemím a službami. „Přínosem pro město je především rozšíření nabídky pobytových služeb pro seniory a investice stavitele do zeleně a mobiliáře na obecním pozemku, který mu město dlouhodobě pronajme za symbolickou částku,“ uvedl místostarosta Bořek Černý. Vzniklý park má zůstat přístupný k procházkám a relaxaci široké veřejnosti.

Původní mlatové cestičky podél vodního kanálu v lázeňském parku v Poděbradech, a to jak směrem k soše TGM, tak do spodní části k bazénu, nahradily úzké pruhy sestavené z malých dlažebních kostek.
FOTO: Cestičky u pergoly v lázeňském parku jsou nově z malých dlažebních kostek

Návrhů na využití lokality bylo podle místostarosty několik. „Společné téma jsme našli v projektu senior centra, které Nymburk dlouhodobě potřebuje. Město si ponechalo možnost konzultací a vlivu na budoucí dění v tomto prostoru,“ doplnil Černý.
Město se s investorem dohodlo na vybudování stabilního zázemí pro seniory v rozsahu nejvýš 150 lůžek. V objektu mohou být poskytovány doplňkové služby.

Část pronajatého městského pozemku se investor zavázal kultivovat. Dojít má k proměně neutěšeného okolí doků, kam jsou místní lidé zvyklí chodit na procházky, venčit psy a sportovat.