Akce se koná od 8 do 18 hodin v areálu obchodního řetězce. Během celého dne budou moci zákazníci darovat trvanlivé potraviny a vybrané druhy drogistického zboží do košíků za pokladnami. „Žádané potraviny není nutné kupovat přímo v obchodě, je možné darovat i trvanlivé potraviny z domova. Darované věci poputují do Farní charity Nymburk,“ uvedla její pracovnice Inka Červená.

Cílem sbírky je nejen získat potraviny pro lidi v nouzi, ale i upozornit veřejnost na to, že je mnoho lidí v těžké životní situaci a nemohou si sami zajistit ani základní potraviny a jsou závislí na pomoci druhých. „Z naší charitní praxe víme, že do takové situace se lze snadno dostat i bez vlastního zavinění,“ připomněla pracovnice nymburské charity.

Uzavírka části ulice V Kolonii v Nymburce.
OBRAZEM: Část nymburské ulice V Kolonii je neprůjezdná, bude mít nový povrch

Farní charita hledá i dobrovolníky, jejichž úkolem bude rozdávat letáky se seznamem potravin a drogerie, vybírat potraviny a drogistické zboží od dárců a naskládat zboží do krabic a pomoci je převést do charity. Dobrovolníci se v prodejně během dne vystřídají, ideálně po 2-3 hodinách. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 735 708 88č nebo na mailu charita.nymburk.centrum.cz.