Tentokrát se s nymburským cestovatelem projdeme ze Žďáru do Břeclavi. Skončíme v irském pubu s nateklou achillovkou.

11. září 2010
(40, 127, 160 = km za den, km vzdušnou čarou, km celkem ušel)

Žďár, pak po silnici do Ostrova nad Oslavou, dále červená, Sklené, silnice Ořechov, modrá Osová Bítýška, konec před Velkou Bíteší. Zase je pěkné počasí, dnes jdu ale po hlavním tahu. I když je sobota, je tu strašný provoz. Jak můžu, odbočuji na nějaké souběžné polňačky, navíc jsem svědkem bouračky. Týpek chtěl otočit do protisměru na parkoviště, kde stál tranzit s nanuky, a nějaký rychlý jezdec, co předjížděl, to do něj nakrosil. Večer prosím Evu o reflexní vestu. Jsem blbec, že jsem si s sebou tak důležitou věc nevzal rovnou.

12. září 2010
(36, 158, 196)

Velká Bíteš, Zbraslav, Zastávka u Brna, Neslovice, Silůvky. Po ránu procházím posvícením ve Velké Bíteši, pěkná mladá dechovka. Před Slabčicemi jsem to vzal azimutem (úhel pochodu), drsný průstup lesem. Dneska konečně pořádně jím.

13. září 2010
(51, 196, 247)

Melcany, Bratčice, Hrušovany, Žabčice, Uherčice, Zaječí, Rakvice. V noci mě zase obcházeli myslivci, došlo tu také k přestřelce, kdy jeden myslivec zasáhl brokama druhého, přitom mi stačil dvěma brokama prostřelit plachtu. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Problémy začínají po odbočení na stezku Vinum Moravia, která vůbec neexistuje. Přelézám pořád různé oplocení vinohradů a zaměstnávám hlavu, co jsou to ty časté výstřely všude kolem mě. Asi něco na plašení špačků. Zčistajasna chcavec. Jsem schovaný pod trnkou, ale promokám, po chvilce se rozhoduju pro úprk na nádraží do Šakvic. Přestává pršet, ale já už jsem promočený. Rozhoduji se hecnout a dojít dnes do Rakvic. Jsem tam až v 8 a mám to za 51 kilometrů. Nohy jsou celkem na hadry. V Rakvicích už na mě čekají holky z oddílů, které jsou na dovolené v hotelu U Šutráku. Tam mě také tajně propašují. Navíc pro mě schovali karbanátek od večeře a mají i balíček od Evičky. V noci peru a suším, ale stejně nedosuším. Ráno mě čeká nějak se zdejchnout po anglicku, okna mají síťky a noc tu stojí 450 až 600 korun.

14. září 2010
(17, 210, 264)

Vše jde hladce a poté, co holky odlákávají na snídani vrátnou, dostávám echo mobilem a jdu jako James Bond klidně ven. Společně jdeme na zámek Lednice, po cestě ještě potkáváme obelisk a minaret. Všude je spousta komárů. Po poledni se v jednom z nádherných lednických parků loučím a jdu krásnou přírodní scenérií - Dyjskými meandry až do Břeclavi, kde se stavuji v naší známe irské restauraci Ishal 2000. Nedaleko za městem je Pohansko a tam taky spím v jedné hliněné pravěké chatě. Dnes se stala také zajímavá věc. Natekla mi pravá achillovka, snad se dá časem do kupy.

Autor: Petr Polák