Úžasná atmosféra Vánoc panovala ve středu na náměstí Přemyslovců v Nymburce. Vaší zásluhou, čtenářů Nymburského deníku, kteří jste přišli zazpívat si na akci Česko zpívá koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Dej Bůh štěstí tomu domu a Pásli ovce Valaši. Akci pořádal Deník společně s Rádiem Impuls a Městem Nymburk.

Ke krásnému prožití středečního podvečera napomohlo také počasí. Kdo si vzpomene na první ročník této celostátní akce, tak se mu určitě vybaví deštníky a silný vítr, který tuto akci provázel.

Čtěte také: Takto se zpívalo jinde ve středních Čechách!

Na nymburském náměstí se vás sešlo oproti loňskému roku méně, odhadem stovka. „Určitě tomu napomohlo to, že se v Hálkově divadle konala repríza úspěšné inscenace Cesta kolem světa za osmdesát dní a navíc se hrál hokej," okomentoval situaci jeden 
z přítomných milovníků koled. „Ale i tak to bylo krásné," zhodnotil příjemný večer při svařeném vínu, které připravil kavárník Alfons Llupi.

Za pomoci nymburského sboru Hlahol jsme všichni společně vytvořili nádherný sbor, při kterém se spojila srdce všech přítomných. „Bylo to moc příjemné setkání. Mám
 z něj moc fajn pocit a pokud budete příští rok potřebovat, určitě ráda přijdu zpívat," uvedla jedna ze členek nymburského Hlaholu, který svou roli hlavního zpívajícího vůdce zvládl na jedničku.

Přestože bylo o něco méně lidí než v loňském roce, lidé si pochvalovali to, že akce neskončila jen odzpíváním koled. Program opepřila parta Trampstejk, která na závěr zazpívala téměř „od Bacha po Vlacha". Lidé si zavzpomínali na písničky například Jiřího Šlitra a bylo jim fajn.

V Městci Králové a Milovicích se letos k akci připojili poprvé. „Mám perličku. Půl hodiny předtím jsem oddával 
a ke zpěvu koled se připojili 
i novomanželé. Jinak na takové chvilkové zastavení přišlo několik desítek lidí a zpívali radostně se sborem, neupejpali se," ohodnotil městecké zpívání na pěší zóně u vánočního stromu starosta Městce Milan Pavlík.