Minulý rok se tato oblíbená akce po dvou covidových letech vrátila v živé podobě na česká náměstí, kostely a další místa. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají ve středu 13. prosince od 18 hodin. Vloni se zpívalo mimo jiné přímo v centru Poděbrad na Jiřího náměstí. Za mírného mrazu se sešly asi dvě desítky lidí. Z pódia spustil úderem šesté předem stanovený repertoár na kytaru Tomáš Fürbacher, se zpěvem a hrou na triangl mu pomáhal kamarád Láďa Hochman. Mezi nejaktivnějšími zpěváky v publiku byl také místostarosta Miroslav Holas. Během produkce přicházeli další zvídaví lidé, kteří se postupně ke zpěvu koled přidávali a někteří si si pro zahřátí do rytmu zatančili.

Podívejte se na záznam loňského hlavního koncertu Česko zpívá koledy:

Zdroj: Youtube

Mohutný chór zazpívá druhou prosincovou středu opět šest vánočních koled a písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Rolničky a Veselé Vánoce. Kompletní texty písní najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

Česko zpívá koledy 2023Zdroj: DeníkNápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku či Turecku. „Koledy se rozezněly třeba i v hlavním městě Kataru Dauhá,“ prozradila Jitka Peroutková, marketingová ředitelka Deníku.