Zřejmě klíčový zápas pro české fotbalisty na letošním Euru. Tak se určitě dá charakterizovat utkání, ke kterému nastoupí naši borci v pátek od 18 hodin proti favorizovaným Chorvatům. Ti si pozici favorita vydobyli nejen zvučnými jmény v sestavě, ale také úvodním vítězstvím nad Tureckem 1:0. Jak však víme z historie, českému týmu pozice outsidera vyhovuje a může překvapit.

My jsme se zeptali desítky studentů nymburského gymnázia, jak zápas vidí. Ačkoliv převládal optimismus, našel se i velmi pesimistický názor. Nebo názor mladého fotbalisty, který hraničil až s kalkulem. „Já myslím, že bezbranková remíza by byla dobrá. A pak porazit Turky, abychom se posunuli dopředu," myslí si Lukáš Kolbaba z Budiměřic.

Sázkové kanceláře však vidí situaci radikálně jinak. Ze tří náhodně vybraných, 
a to nejen českých nabídek kurzů, vyplývá přesvědčení bookmakerů, že Chorvati nás porazí. Na jejich vítězství je vypsán kurz kolem 1,8. Na remízu se sází s kurzem přibližně 3,6. A na vítězství Čechů? Kurz 5 a více. Tedy pro příklad: pokud by někdo vsadil tisícovku na vítězství českého týmu, jeho výhra bude zhruba 4 tisíce čistého.

Našim hráčům nenahrávají ani statistiky. Asi není tak podstatné, že v žebříčku FIFA jsou Chorvaté na 27. místě, zatímco Češi na 30. Zajímavější už je vzájemná bilance obou soupeřů. Jelikož se jedná o dva relativně mladé státy, utkaly se v historii pouze dvakrát a Češi nedokázali vyhrát ani jednou. Jednou remizovali, jednou prohráli. Navíc středovou řadu Chorvatů řídí dvě hvězdy nejvyšší velikosti: Luka Modrič z Realu Madrid s Ivanem Rakitičem z Barcelony.

Jan Novák, Nymburk

Tak já myslím, že na začátku by možná mohli Chorvaté omylem skórovat, 
a pak bysme je měli převálcovat. Určitě vyhrajeme, tipuju výsledek 2:1. Kdo dá góly, to si netipnu, ty hráče tak dobře neznám.

Jan Touš, Stratov

Předpokládám, že Chorvati budou víc na míči, než naši. Ale my to ubráníme a nakonec to dopadne 2:1 pro nás. Góly za nás by mohli dát Necid a Krejčí, za Chorvatsko se trefí Rakitič.

Ondřej Urban, Nymburk

Chorvati stoprocentně vyhrají. Rozdíl ve skóre bude maximálně dva góly. 
A myslím si, že naši hráči 
v tomhle zápase nebudou vůbec skórovat.

Kateřina Burjánková, Lysá nad Labem

Jsem přesvědčená, že Češi vyhrajou. Je tam momentálně na Euru dobrá sestava. Nevím, jak přesně Chorvati hrajou, ale myslím si, že určitě nebudou tak dobrý, jako my. Pokud bych měla tipnout výsledek, tak 2:1 pro nás.

Matěj Prášil, Dvory

Já se přiznám, že to úplně nesleduju. Ale kdybych si měl tipnout, tak určitě věřím našim. Myslím, že vyhrajeme 1:0 nebo 2:0.

Zdeněk Bělina, Nymburk

Neznám moc jmény ty hráče, ale věřím, že vyhrajeme 1:0. Uvažuju o tom, že si na tenhle výsledek i vsadím.

Albert Pařík, Hradištko

Já nejsem úplně typ sledující fotbal. Hráče neznám jmény a předchozí utkání jsem taky viděl. Ale pokud bych si měl tipnout na zápas s Chorvaty, tak si myslím, že to skončí 1:1.

Lukáš Kolbaba, Budiměřice

Bude to hrozně těžký, Chorvati mají skvělé hráče, jako Mandžukič, Modrič a další. Určitě to nebude nějaká vysoká výhra. Já myslím, že bezbranková remíza by byla dobrá. A pak porazit Turky, abychom se posunuli dopředu.

Jiří Szita, Nymburk

Budu našim samozřejmě fandit, ale Chorvati jsou hodně dobrý. Kdybych měl říct přesný výsledek, tak prohrajeme 2:1. Kdo by mohl dát náš gól? Asi Lafata.

Štěpán Remeš, Milovice

Kdo dá góly určitě neřeknu. Nevím, kdo přesně tam hraje. Ale vyhrajeme 3:1.