Jak si užít víkendovou pohodu v malé vísce aktivně a společně je inspirací z Černé Hory. Vášeň k francouzské společenské hře našli obyvatelé malé obce Černá Hora u Dymokur před pěti lety. Letošního pátého ročníku by se tady nikdo nevzdal a přijeli i hráči z okolí, a tak využili takzvané mokré varianty.

Když do sobotních dvou hodin déšť neustal, přesunuli se i s výborným domácím občerstvením do stodoly, kde evidentně nehráli poprvé. „Jinak je stodola pořád funkční,“ prozradila jedna z organizátorek.

Hlavní pořadatel turnaje a místní rodák Petr Knespl zapsal body jednoho z kol dospělých, kterých se do hry v sobotu zapojilo šestadvacet. „Loni se nás sešlo přes třicet, to je to počasí. S turnajem jsme začali, aby se tu něco dělo a stmelil se kolektiv,“ řekl k soutěži pan Knespl, který i v podmračeném dni neustále vtipkoval.

V útulném prostoru stodoly, kde polovinu zabírali povídající a mlsající stoly a druhou neustále zaplněné pétanquové hřiště, rozhodně nebyl sám dobře naladěn. „Proč zrovna pétanque, no nemusí se u toho moc hýbat, je to takový příjemně líný sport,“ zamysleli se nad mou otázkou s úsměvem dobří přátele u stolu organizátora. Pochlubili se také svérázným putovním pohárem. Kromě něj na výherce čekaly trofeje, medaile a diplomy i věcné praktické ceny, na soutěžící děti třeba omalovánky.