Ocenění bylo předáno při příležitosti Mezinárodního dne seniorů 4. října. Tím, kdo na prestižní ocenění poděbradskou organizaci nominoval, byla Jitka Šebková, předsedkyně okresní organizace Sdružení praktických lékařů ČR. Výběrová komise se pak spolu s ministrem zdravotnictví shodla, že cena bude ve správných rukách.

Nemocnice Nymburk
Nela Kvačková: Sama s některými požadavky mladých lékařů souhlasím

„Jsem velice rád, že mohu předat Cenu Makropulos pro rok 2023 zástupcům Centra sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, zajišťující poskytování komplexních sociálních služeb a služeb domácí zdravotní péče. Hlavním důvodem pro mé rozhodnutí byl vedle doporučení výběrové komise i úžasný přístup této služby k těžce zdravotně postiženým pacientům a seniorům, kterým je díky provázanosti zdravotní a sociální péče umožněno důstojně žít a dožít doma v kruhu svých blízkých,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Z referenda v Hořátvi.
Hořátevští odmítli těžbu štěrkopísku v referendu. Proti bylo přes 80 % místních

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady o.p.s poskytuje sociální služby, služby domácí zdravotní péče a služby hospicové péče. Pod svým hlavním mottem Domov je doma zajišťuje všechny služby „pod jednou střechou“, a to včetně zapůjčení pomůcek, přístrojů, poradenství a psychologické podpory. Podpora je směřovaná i na pečující rodiny, které mají nezastupitelnou roli v péči o zdravotně postižené pacienty a seniory.

Centrum sociálních a zdravotních služeb z lázeňského města se stalo letošním laureátem výroční Ceny Makropulos za rok 2023.Zdroj: se svolením CSZS PoděbradyCena Makropulos je pojmenována podle divadelní hry Karla Čapka, která domýšlí odvěkou lidskou touhu po nekončícím životě. Poselství hry je možno chápat i tak, že nestačí jen přidat léta životu, ale je nutné přemýšlet o kvalitě života přidaných let. Ocenění se uděluje každoročně mimořádným a v praxi osvědčeným projektům, které řeší zdravotní a zdravotně sociální potřeby seniorů v České republice. Může být udělena obci, městu nebo nestátní neziskové organizaci. Cenu Makropulos představuje skleněný hranol s pergamenem a pečetí v etuji a peněžní šek v hodnotě 300 tisíc korun.