Letošní magickou hranici 37 korun za litr benzinu Natural 95 zatím žádná ze čtrnácti námi sledovaných čerpaček na Nymbursku nepřekročila. Ovšem 
u čtyř z nich je k tomu už jen krůček. Lépe řečeno jen deset haléřů. Natural 95 totiž například Benzina, Robin Oil nebo Matimex prodávají za 36,90 koruny.

Už tradičně nejlevnější benzin je u benzinky v Kolajích. Tam stojí dokonce 34,90 koruny. Naftu tam koupíte za 34,50. „Jezdím sem velmi často, bydlím v Poděbradech a přesto se mi to vyplatí. Když si vezmete, že tam je Natural za 36,90, tak je to rozdíl dvou korun na litru. Vezmu vždycky plnou nádrž, která je třicet pět litrů, takže ušetřím 70 korun. A to už jsou třeba tři pivka," řekl řidič fiatu, který kolem poledne tankoval v Kolajích. Stěžovat na ceny pohonných hmot si nemusí ani v Nymburce. Tady se dá benzin pořídit také pod 36 korun, třeba u čerpačky ČSAP na Zálabí.

Ve středních Čechách v minulém týdnu zlevnil benzin,
a to o čtyři haléře na 36,86 koruny za litr. Nafta naopak 
o čtyři haléře podražila na 36,33 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Nejdražší benzin v kraji se prodává na Benešovsku, kde stojí litr průměrně 38,09 koruny. Hranici 37 korun také přesáhla cena benzinu na Kladensku a Berounsku. Nejlevnější benzin je naopak v okrese Mělník, kde ho řidiči tankují za 36,29 koruny.

Nafta je nejdražší také na Benešovsku, litr tam průměrně stojí 37,49 koruny. Nejlevněji naftu řidiči pořídí na Rakovnicku, kde průměrně stojí 35,63 koruny za litr. Za méně než 36 korun řidiči pořídí benzin také na Kutnohorsku, Mělnicku a Praze-východ.

Oproti celostátnímu průměru jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách mírně vyšší. Řidiči v Česku benzin natankují průměrně za 36,81 koruny a naftu za 36,25 koruny za litr.