Ceny pohonných hmot postupně nabraly opačný směr a míří nahoru. Pod 30 korun za litr se už drží jen ti levnější prodejci. Ti dražší, například Benzina nebo Robin Oil, už nabízí benzin za několik desítek halířů přes 30 korun.

Průměrně se z našeho testu dá vyčíst, že cena pohonných hmot na Nymbursku je velmi mírně nad 30 korunami. Ve srovnání s republikovým průměrem patříme nyní mezi ty levnější regiony.

Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 dosáhla ke středě 4. března 30,78 koruny za litr a cena nafty 30,98 koruny. Vyplývá to 
z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Růst cen pohonných hmot by měl navíc dále pokračovat.

„V nejbližším týdnu očekáváme další zvýšení cen benzinu a nafty o pár desítek haléřů," uvedla analytička společnosti Colosseum Eva Mahdalová. Připomněla, že cena ropy Brent v minulém týdnu zdražila na více než 62 amerických dolarů za barel. V průběhu ledna byla přitom její cena pod 50 dolary za barel. Podotkla, že v minulém týdnu vzrostly i ceny pohonných hmot na komoditní burze 
v Rotterdamu. „Benzin zdražil o 1,9 procenta a nafta o 0,2 procenta," dodala.
V několika krajích se již průměrné ceny pohonných hmot dostaly nad 31 korun, 
u samotné nafty to bylo téměř v polovině regionů. Nikde se již ceny neudržely pod hranicí 30 korun.

Zpět na Nymbursko. U nás ceny v pondělí odpoledne, kdy byly zjišťovány, nepřesáhly psychologickou hranici 30 korun u tradičně nejlevnějšího prodejce, firmy Herst, ale možná trochu překvapivě ani třeba u Čepra v Lysé nad Labem. Naopak nejdražší jsou tradičně poděbradský Robin Oil a Benzina na nymburském Zálabí. Ceny jsou však vzácně vyrovnané a s výjimkou dálniční pumpy se rozdíly vejdou do jedné koruny.

(s využitím ČTK)