Kontrolovaným vozem byla dodávka Mercedez Benz s chladicí nástavbou. „Při kontrole nákladového prostoru celníci zjistili, že řidič se spolujezdcem přepravují tisíc kilogramů masa neznámého původu. Řidič uvedl, že má jít o ovce, ani jeden z členů posádky vozidla ale nebyl schopen hlídce celníků dodat žádný doklad k přepravovanému masu,“ řekla Yvona Matějková, mluvčí středočeských celníků.

Vzhledem k tomu, že maso bylo přepravováno bez dokladů a v nevyhovujících podmínkách, kontaktovali celníci krajskou veterinární správu, do jejíž kompetence porušení veterinárních předpisů při přepravě živočišných produktů spadá. Ta na místo vyslala veterinární inspektorku. „Po kontrole přepravy masa a měření teploty v přepravním prostoru bylo maso znehodnoceno pomocí modré potravinářské barvy a byla nařízena jeho likvidace. Krajská veterinární správa případ převzala,“ doplnila mluvčí celníků.

Paradoxem na celém případu je fakt, že pokud řidič a závozník nelhali, cílem byla pražská firma, která maloobchodně i velkoobchodně podniká s takzvaným košer masem. Tedy masem té nejvyšší kvality.