Obyvatelé čelákovické části Jiřina i zaměstnanci firmy Kovohutě se zastávky dočkali po několika letech. Do prosince, kdy začaly v zastávce zastavovat první vlaky, museli chodit na hlavní nádraží, což zabere až třicet minut. „Jsem ráda, že jsme se tu zastávky dočkali. Chodit třeba s těžkými nákupními taškami až z nádraží bylo dost unavující,“ nechala se slyšet jedna z pravidelných cestujících.

A že zastávka nebyla postavena zbytečně, potvrdilo dubnové sčítání cestujících. V pracovní den je v Čelákovicích denní průměr 4 500 nastupujících a vystupujících. „Na nové železniční zastávce Čelákovice – Jiřina denně v průmeru nastupuje a vystupuje 940 cestujících,“ uvedl Karel Otava z Českých drah. Z dubnového sčítání cestujících také vyplývá, že na železnici přešlo z jiných dopravních prostředků 350 nových cestujících.

Zastávka stála více než 20 milionů korun, čtyři miliony do stavby investovalo město. Další finance radnice investovala do úprav okolí, parkovacích míst a stojanů na kola. Cestující mají k dispozici dvě dvousetmetrová nástupiště s přístřešky, světelným informačním systémem a rozhlasem. Při včerejším slavnostním otevření byla také u zastávky odhalena pamětní deska na počest zem〜řelého místostarosty Bohuslava Hnízda, který se o existenci zastávky zasloužil.