Arogance moci, porušování slibů, jednání v rozporu se slibem zastupitele a zájmy města. Tak popisuje dění při posledním jednání zastupitelů část zástupců města, kteří na protest demonstrativně veřejné zasedání opustili. Na programu byla opět problematická dostavba čelákovického náměstí.

Vadilo jim, že starosta spolu s dalšími deseti zastupiteli prosadili dodatečné zařazení jednoho účastníka probíhajícího výběrového řízení, který nesplnil podmínky. „Starosta postupoval při jednáních směřujících k zástavbě proluky náměstí v rozporu s usnesením zastupitelstva,“ tvrdí desítka zastupitelů, kteří jednání opustili.

O jeden hlas tak zvítězil návrh firmy Stopro, který ke schválení doporučila i stavební komise. „Návrh byl vybrán, ale jen o jeden hlas, takže bych se k tomu nerad vyjadřoval,“ řekl starosta města Bohumil Klicpera.

Opozici se však tento návrh zdá jako pro město nevýhodný. „Navíc ti, kteří ho podpořili nebyli schopni důvody svého rozhodnutí vysvětlit. Je tedy na místě důvodná pochybnost o motivech jejich rozhodování a jeho souladu se složeným slibem zastupitele,“ uvedl zástupce opozice Václav Špaček s tím, že se do jednání vložila i Transparency International.

Kauza čelákovického náměstí se přitom táhne už několik let. Kvůli návrhu firmy Harmonie, který se některým lidem nezamlouval, proběhlo ve městě dokonce referendum. Teď už je Harmonie mimo hru a přesto se nezdá, že by se Čelákovice měly v dohledné době dočkat zastavění proluky na jižní straně náměstí.