Podle vyjádření radnice se energetikům z firmy ČEZ nepodařilo v určeném termínu položit potřebné kabely. „Přes veškerou snahu se nepodařilo dohodnout s distributorem elektrické energie dřívější termín přeložek, než začátkem roku 2018. Z tohoto důvodu nebudou kompletně dokončeny některé chodníky ve Vítkovické ulici a některá parkovací stání v ulici Jurije Gagarina,“ uvedl mluvčí radnice Petr Černohous.

Zmíněná etapa revitalizace se týká ulic Jurije Gagarina, Karla Čapka, Vítkovické a Okružní. Začala o prázdninách. Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Jana Rittera mají být zásahy stejně důkladné, jako na už opravených místech na sídlišti. „V rámci stavebních úprav dochází k výměně vozovky, vybudování nových parkovacích stání a chodníků, kontejnerových stání, dopravního značení a veřejného osvětlení,“ uvedl Ritter a doplnil, že záměr zahrnuje i úpravu zelených ploch s výsadbou stromů a okrasných keřů.

Obyvatelé čtyř nymburských ulic tak o něco déle musí řešit komplikace při vstupu do domů a také potíže s parkováním svých aut. Radnice žádala před začátkem této fáze revitalizace majitele vozidel, která parkují v této části sídliště, aby parkovali jinde.