Účelem akce je pomoci firmám najít nové zaměstnance a zároveň poskytnout širokou nabídku volných pracovních míst zájemcům o práci ve zmíněných regionech.

„Zúčastněným firmám poskytneme na místě zázemí pro jejich prezentaci a pohovory s žadateli. Na úřadech práce přibylo nezaměstnaných, chceme jim prostřednictvím této akce nabídnout možnost výběru vhodného pracovního místa. Firmám pak možnost zviditelnit se a nabídnout svá volná pracovní místa,“ uvedla Vladislava Šizlingová, ředitelka krajské hospodářské komory, která je společně s úřady práce a Středočeským krajem pořadatelem úterní akce.

Na Nymbursku v poslední době přibylo nezaměstnaných. V údajích za letošní srpen je Nymbursko se 4,2 procenta nezaměstnaných na jednadvacátém místě mezi sedmasedmdesáti okresy z celé České republiky. Jen o dvě příčky níž a o jednu desetinu procenta méně nezaměstnaných patří sousednímu Kolínsku. Dá se tedy očekávat, že především zaměstnavatelé z těchto regionů budou na Burze práce zastoupeni nejaktivněji.

Mladoboleslavsko i Praha-východ mají v počtu nezaměstnaných mnohem příznivější čísla a dokonce tabulku s pořadím všech okresů podle aktuální míry nezaměstnanosti uzavírají. Mladá Boleslav je na devětašedesátém místě s pouhými 2,5 procenta nezaměstnaných a Praha východ je dokonce předposlední s rovnými dvěma procenty nezaměstnaných.

Úřadem práce jsou na akci pozváni uchazeči o práci registrovaní ve zmíněných čtyřech středočeských regionech. Osloveni jsou i další zájemci o práci nebo absolventi středních a vysokých škol. „Chtěli bychom na této akci dát příležitost získat práci i zdravotně znevýhodněným osobám nebo maminkám vracejícím se do zaměstnání po rodičovské dovolené,“ připomněla Vladislava Šizlingová další rozměr pořádané Burzy práce.

Prezentovat se na akci budou také některé střední školy. Dorazit tak mohou i zájemci o studium a rodiče školáků, hledající pro své děti vhodnou střední školu, která by je měla připravit na jejich budoucí profesi.