„Nečekal jsem, že po odstranění lešení to bude vypadat takhle dobře. Působí to skvěle na pohled včetně barev fasády, jsem moc spokojen," říká Honza, který má 
v nymburské nejvyšší budově dlouhodobě pronajaté pokoje.

Řeč je o v těchto dnech dokončené rekonstrukci nejvyšší nymburské budovy, která stojí v ulici V Kolonii 
a sídlí v ní také Střední odborná škola a Střední odborné učiliště.

Podle reakcí na sociálních sítích je příjemně překvapeno více Nymburáků. „Za mě dobré. Když už to stojí v tom zahradním městečku, tak ať je to tedy aspoň zelené. Tedy tlumeně zelené, nepistáciové," komentuje Petra žijící jen 
o pár ulic dál. „Zírám na to 
z balkonu a doufám, že už na tom nic nezmění. COP dostal košilatý kabát, už nepůsobí tak tísnivě. Za mě též dobré!" doplňuje Aleš.

Co se vlastně od loňského podzimu, kdy projekt rekonstrukce začal, změnilo? Vysvětluje Nicole Mertinová, mluvčí krajského úřadu, který opravy jako majitel budovy objednal a zaplatil. „Součástí zateplení objektů školy – SOŠ a SOU Nymburk bylo kompletní zateplení obálek budov tří objektů v areálu škol, konkrétně budovy Sever, budovy Jih a objektu internátu. Byly zatepleny obvodové a střešní pláště, odstraněny stávající boletické panely, které byly nahrazeny obvodovým pláštěm z pórobetonu," uvedla Mertinová.

Podle jejich slov byly vyměněny výplně otvorů tak, aby po dokončení projektu objekty splňovaly současné podmínky na energetickou náročnost budov. „S ohledem na zásady při zateplování obálek budov, zejména pak s ohledem na ošetření tepelných mostů, bylo součástí i zateplení souvisejících konstrukcí jako jsou sokly objektů, atiky střech, balkóny a lodžie," doplnila mluvčí krajského úřadu.

Stavební práce byly zahájeny 22. září loňského roku. Letos 18. června se uskutečnilo předání dokončené stavby a 26. června, tedy v pátek, má proběhnout kolaudace. Náklady činí 43,96 milionu korun.