Při požárním útoku se v sobotu zapotili hasiči, hasičky i hasičata. Na budiměřickém hřišti se sjeli už nejméně podesáté u příležitosti Memoriálu Františka Říhy a Bohumila Jeníka.

Celkem pětadvacet družstev zaparkovalo hasičské vozy opodál a nastoupilo pod šedou oblohou ke slavnostnímu zahájení. Po úvodních a organizačních slovech starosty SDH Budiměřice Václava Cyruse se u připravených nádrží s vodou začala rovnat první družstva přípravky.

Skřítky v soutěžních tričkách, která jim často sahala až ke kolenům, by člověk neodhadl na takový výkon, jakým je třeba uzvednutí hadice. Oni s ní ale dokonce uběhli asi padesát metrů, aby mohli zakleknout a stříkat vodou na terč. Samozřejmě na hadici usedli dva za sebou, aby ji náležitě zkrotili. Kromě publika fandili také plyšoví maskoti.

Dospělí se rozehřáli už od začátku, kdy bylo potřeba šestiletým dětem z přípravky občas pomoci. A to nejen v zápalu boje. „Malý se už nestihne do startu vyčůrat, vem ho na malou hned v cíli!“ křičela od startu přes hřiště na kolegu jedna z vedoucích. Nejvíc trofejí si ze soutěže v požárním útoku odvezla silná družstva SDH Libice nad Cidlinou. Zvítězila ve třech dětských kategoriích i v ženách.