Koncerty bratří Ebenů patří dlouhodobě k vybraným lahůdkám na naší hudební scéně. Městské kulturní centrum v Poděbradech dobře vědělo, že Ebenové jsou skvělá volba pro oslavu tak významného mezníku, jakým 110 let od nalezení zdejšího minerálního pramene bezesporu je.

Večerní vystoupení v zámecké zahradě přilákalo příznivce Ebenů nejen zblízka, ale i zdaleka: jak se ukázalo, 
třeba i z Telče, kde bratři Ebenové koncertovali den předtím. „V Telči lilo jako z konve. Tam je to strašný, rozhodně se do Telče v dohledné době nevracejte," radil telčské skupince v publiku Marek Eben.

Koncert neušel pozornosti ani ministryni Karle Šlechtové, která měla ve čtvrtek na programu návštěvu středních Čech, nebo senátorce Emilii Třískové.

Pak už přišlo na pódium trio Marek, Kryštof a David Ebenové s dalšími členy kapely. Marek naznačil, že budou hrát zejména písničky z jejich posledního alba Čas holin, které vydali v roce 2014 (mimochodem obdrželi za ně cenu Anděl 2014 v žánru folk&country), ale také vybrané starší skladby. A tak v průběhu večera došlo například i na populární Folkloreček, o němž Marek Eben řekl, že „není hrdinství zpívat ho v Poděbradech. Ale jeďte s ním na Moravu!"

Kromě skvělých písniček bylo samostatným „koncertem" průvodní slovo Marka Ebena, moderátora s puncem pravosti.

Oslavy pokračují v sobotu fraškou o nalezení pramene Jak to tenkrát bylo. Tak v 21 hodin na 2. nádvoří zámku!