Netradiční možnost vyřádit se na bruslích na umělé ploše mají ještě zítra děti v Brandýse nad Labem. Město jim totiž přímo na náměstí nechalo vytvořit umělé kluziště, které funguje i v teplotách nad nulou.

Umělá plocha tu vznikla už na konci listopadu. „Je to super, bruslili jsme už v listopadu, kdy to ještě šlo jen ve svetru. Každý, kdo jel přes náměstí autem, tak jen koukal…,“ říká dvanáctiletá Michala. „Teď ve středu to tu končí, ale doufáme, že už budou možnosti se projet i někde v přírodě. Přecejen na umělých deskách to hůř jezdí,“ dodává.

Projekt stylového náměstí odstartovala brandýská radnice letos poprvé. Vedení města vypsalo výběrové řízení na zajištění nové podoby náměstí v době adventu. Na náměstí se tak nově objevily dřevěné domky například s medovinou, kde se mohli lidé zastavit. Samotná bruslící plocha je sestavena z umělohmotných desek, které se jen pravidelně pořizují speciálním nátěrem. „Přidanou hodnotou bylo zajištění umělého kluziště s půjčovnou bruslí, které bylo dopoledne využíváno školami a odpoledne veřejností a to zcela zdarma,“ uvedl místostarosta Brandýsa Miroslav Šnaiberk s tím, že na měsíc plocha i s půjčovnou vyšla radnici na 270 tisíc korun bez DPH. „Není to žádná láce, ale myslím, že děti v Polabí si to zaslouží,“ vysvětlil. Bruslení na umělém povrchu končí v Brandýse ve středu 23. prosince. Pak mají brandýské děti možnost zajet si třeba do Poděbrad, kde zimní stadion nabízí veřejné bruslení o vánočních svátcích denně. Otevřeno bude 24. prosince od 13 do 15 hodin, 25. a 26. prosince od 10 do 12 a od 15 do 17 hodin. V neděli 27. prosince od 13 do 15 hodin, 28. prosince od 10 do 12 a od 15 do 17 hodin. 29. prosince od 17 do 19 hodin, 30. prosince od 10 do 12 a od 15 do 17 hodin. Na Silvestra si mohou lidé vyrazit zabruslit od 10 do 12 hodin.