Navážka zeminy na části dětského hřiště mezi paneláky na žižkovském sídlišti nenechala klidným některé místní obyvatele. Mají strach o jeho další existenci. Podle úředníků z odboru životního prostředí se však jedná jen o úpravu plochy.

Část zavezeného hřiště překvapila trafikanta Luďka Konopáče. „Kluci tady kopou fotbálek, vypadá to, že se jim to někdo pokouší zhatit. Navíc v zemině jsou střepy a kusy cihel. Mohlo by se při hře někomu něco stát,“ říká Konopáč.

Podle ženy, která má na starosti správu přilehlých domů se však jedná o nedorozumění. „Hřiště v žádném případě nechceme zrušit, naopak ho chceme upravit. Zemina samozřejmě bude pročištěna, na ní přijde vrstva kvalitní hlíny a nová tráva,“ říká správcová, která si nepřála zveřejnit jméno.
Celá akce je dělána po domluvě s odborem životního prostředí radnice, které slova správcové potvrdilo. „Zemina bude tento týden vyčištěna. Skutečně se jedná jen o úpravy, nic se rušit nebude,“ ujistil Milan Bačovský z odboru životního prostředí.

Pravdou je, že části bydlících se fakt, že kluci hrajou na plácku fotbálek nelíbí a úpravy by jim měly v další hře alespoň částečně zabránit. „S hřištěm sousedí trafostanice. Chceme před ní vysadit keříky. Naopak brány pro fotbal mají kluci na hřišti za rohem. Stejně jim v tom ale asi úplně nezabráníme,“ tvrdí správcová.

S tím souhlasí i jedna z maminek bydlící v paneláku u hřiště. „Nechceme nikoho omezovat, samozřejmě dětské hřiště je potřeba. Ale zrovna na kopání do balónu tady nejsou podmínky. Auta parkují hned u plácku. Kdyby se to třeba oplotilo…,“ myslí si mladá maminka.
Trafikant Konopáč si i tak myslí, že současný stav je pro děti nebezpečný. „Kdyby tam dítě spadlo, může si ublížit,“ říká.
Správkyně si to však nemyslí. „Vidíte tu snad někde nějaké střepy?“ ukazuje na hromadu suti.