Procházka začala u známého trpaslíka, který svým kladívkem už od konce třicátých let pravidelně odbíjí čas na plechovou muchomůrku. A tady se opravdu zjevil „dědeček hříbeček,“ kterého dobře doplňovala oživlá socha tanečnice. Společně s Bílou paní vyprávěli o zajímavé historii lázeňského města.

Jejich další kroky vedly rekonstruovanou částí parku, kde už na ně u bazénku čekal i s vodníkem architekt Janda, zakladatel parku. Společně třeba zavzpomínali na suché i povodňové časy. Ale řeč se vedla i o poděbradských požárech, známých secesních vilách nebo sochařské výzdobě parku. U sochy TGM se účastníci vycházky setkali s falešným poustevníkem a jeho manželkou, takže o veselé historky nebyla vůbec nouze.

Na úplný závěr všichni zavítali na obě nádvoří poděbradského zámku. Na tom druhém je uvítala první manželka krále Jiřího Kunhuta ze Šternberka a králův syn z druhého manželství Hynek z Poděbrad. Téměř na poslední chvíli dorazil i český král Jiří z Kunštátu a Poděbrad. Společně pak zájemcům poskytli kromě jiného i mnoho zajímavých informací o rodinných vztazích v králově rodině.

„Zhruba hodinové vycházky se budou konat každý pátek po celé prázdniny, samozřejmě za příznivého počasí. Ale v pátek 19. července a 30. srpna se vzhledem k hudebním programům vycházky neuskuteční,“ uvedla režisérka programu Kateřina Vaněčková.