Dráha se nachází v parku hned vedle Nádražní ulice naproti provizornímu parkovišti aut, které využívající cestující vlakem. Oválnou trať s uválcovaným hliněným povrchem uvedli do použitelného stavu pracovníci nymburských Technických služeb minulý týden. K jejímu využití vyzvala na svých stránkách i radnice. „Byly odstraněny spadané větve, listí a povrch byl upraven. Přijďte si zaběhat, odreagovat se. Máme tu pěkné místo pro aktivní odpočinek,“ napsali zástupci radnice na sociální síti.

Strach z bezdomovců

Pod příspěvkem se pak rozpoutala diskuse o tom, zda je místo pro rekreační běžce vzhledem k časté přítomnosti bezdomovců využitelné. „Přijďte si zaběhat, je to nádhera. Ovál lemovaný ožraly, kteří se nestydí buď na dráhu nebo těsně vedle kadit, čůrat, sem tam vám třeba někdo nabídne i něco pro povzbuzení. Ale budete mít bezva kulisu, určitě vás budou rádi povzbuzovat a pokřikovat na vás tak, že bude vědět půlka Nymburka, že tady zrovna běháte,“ napsala v reakci Barbora Chrtková.

S podobnými obavami se připojilo několik dalších diskutujících. „Tak už jen dostat pryč dealery drog, alkoholiky a další netradiční občany, a bude to pecka,“ konstatoval Marek Velechovský. „Cením si té snahy, a občas je tam možné dokonce i někoho potkat, ale taky se obávám trochu toho, že je toto marná snaha,“ připsal Pavel Vodník Novák.

Město na jeden z příspěvků o špatné hygieně bezdomovců a možných nálezech injekčních stříkaček reagovalo. „Prostor pravidelně monitoruje městská policie a úklid provádí technické služby dle plánu úklidu a potřeb. Věříme, že vámi vyřčené situace se nebudou opakovat,“ napsal zástupce radnice.

Naopak jednoznačnou radost mají z obnovy běžeckého oválu místní drážní hasiči. Ti se totiž v nejbližší době naproti parku chystají stavět svoji novou hasičskou stanici a podle jejich velitele Jiřího Zimy trať v parku určitě využijí. „Budeme tak mít kde provádět fyzickou přípravu, nácvik a případně i ověření fyzické zdatnosti zaměstnanců ve vytrvalostní disciplíně běh na 2000 metrů,“ řekl Zima.