Bezdomovci se před několika měsíci usadili v jedné z budov v bývalých docích v Drahelicích. Zatím nejsou páky je odtud dostat pryč. Mají prošlé doklady, nemají peníze.

Město se pokusilo celou věc řešit přes cizineckou policii. „Nejde je ovšem vyhostit. Jsou to Slováci a Slovensko je členem Evropské unie. Vyhostit z republiky je možné pouze nečleny unie. To nám sdělila cizinecká policie," oznámil místostarosta Zdeněk Vocásek.

Případný paragraf, který by to umožňoval, by se vztahoval na skupinu lidí, která ohrožuje chod státu nebo narušuje veřejný pořádek.

„Jednáme také s úřadem práce. Pokoušíme se přes ministerstvo vnitra získat nějaké prostředky na vycestování na Slovensko," uvedl Vocásek.

Podle jedné naší čtenářky jich v budově v areálu doků stále přibývá.

Městská policie sem jezdí na kontroly. „Oni tvrdí, že nechtějí odjet, že si najdou brigádu. Vzhledem ale k jejich zevnějšku to je málo pravděpodobné," tuší místostarosta.

Zbývá poslední možnost. Proto město jedná s majitelem budov, kterým je Kongresové centrum. „Budeme je kontaktovat, že jejich majetek obývají bezdomovci," dodal Vocásek.