Za velice nevlídného deštivého a větrného počasí běh odstartoval pod pražskou sochou sv. Václava, potom pokračoval přes národní památník na Vítkově, Karlův most, Letnou do Běchovic, dále do Kerska, Peček a Poděbrad. Na všech místech byli běžci nadšeně vítáni a na štafetovém kolíku přibývaly barevné stuhy s nápisy.

Další trasa vedla podle Labe směrem k jeho soutoku s Cidlinou. V Libici, v cíli deváté etapy, se běžci objevili kolem půl třetí odpoledne. „Cílem a smyslem naší spontánní štafety běžců a fanoušků je vzdát velký hold všem, kteří přinesli pro naši republiku oběť nejvyšší a všem, kteří bojovali za svobodu,“ vysvětlil běžec desáté etapy Luboš Herel. Následně libická starostka připnula před obecními pamětními deskami na štafetový kolík další stuhu s nápisem připomínající tento památný den.

Po krátkém vydechnutí štafetový běh pokračoval směrem na Velký Osek, Veltruby do cíle na kolínském Karlově náměstí. Stuhami ověšený štafetový kolík sem přinesl zástupce nejmladší běžecké generace.