„Třistapadesát korun poprvé… á pán s číslem devatenáct! O krok? Takže čtyři sta poprvé,“ znělo z úst vtipného licitátora Vojty Kladívka na čtvrteční aukci. Nešlo ale o lecjakou dražbu. V prostorách Libenského kryté kolonády a místní kavárně se ve čtvrtek večer odehrála Benefiční aukce pro „Srdce“, kterou pořádalo Handicap centrum Srdce v čele s manažerem Michalem Šmídem.

A dražilo se opravdu srdcem. Umělecká díla v podobě například obrazů nebo šperků představili sami autoři z řad mentálně postižených, další sponzorské dary do aukce nesly podpisy patrona akce starosty Jozefa Ďurčanského nebo nymburských basketbalistů. „Vydražilo se vše a zbytek se rozprodal z výstavy. Nejvyšší cena aukce, dva tisíce tři sta korun, padla za podepsaný dres basketbalistů,“ informoval manažer centra Michal Šmíd.

Celkem se prodalo padesát výrobků, asi třináct z nich se vydražilo. Tím přítomní přispěli 14 805 korun na nákup rehabilitačních pomůcek do nového denního stacionáře pro lidi s mentálním postižením na poděbradském Ostende. „Plus 5 279 korun, které nám věnoval majitel kavárny, pan Semanco,“ doplnil Šmíd.

Kavárna tuto částku vybrala v léťě, kdy na centrum šla koruna z každé zakoupené kávy. U pramene v kryté kolonádě je kasička, do které lze na poděbradské centrum přispět kdykoliv.

Příjemnou atmosféru a zajímavý zážitek, které podtrhla také klávesistka Eva z centra Srdce, mohli lidé dobré vůle v Poděbradech zažít letos poprvé.