Nápad, že by bylo nejlepší auta před školu vůbec nepouštět, předčilo méně razantní, přesto účinné řešení. Podle starosty Sadské Milana Dokoupila budou silnice kolem křižovatky ulic Karolíny Světlé a Riegrova z Palackého náměstí upraveny stavebně tak, aby v nich řidiči už nemohli překračovat nejvyšší povolenou rychlost. Ta je v lokalitě pouhých dvacet kilometrů za hodinu.

Radnice počítá rovněž s rozšířením parkovacích stání u školy pro rodiče, kteří své děti do školy vozí. „Během rekonstrukce dojde k rozšíření chodníku v ulici Karolíny Světlé před budovou školy na dvojnásobek. Chodník zároveň dostane novou dlažbu a zábradlí,“ vysvětlil starosta, podle kterého v přilehlé části ulice a v prostoru křižovatky s Riegrovou ulicí nahradí asfalt zvýšená plocha z kamenné dlažby. „Ta vytvoří zklidňující prvek dopravy před základní školou,“ dodal Milan Dokoupil.

V návaznosti na prostor před školou čekají úpravy i parkoviště na náměstí před radnicí. Bude tam zrušen vjezd na parkoviště z pravé strany Mariánského sloupu a po jeho levé straně vznikne obousměrný průjezd. „Parkoviště před radnicí tím získá několik parkovacích míst navíc a také bude bezpečnější pro pohyb chodců. V části před Mariánským sloupem pro ně vznikne nový prostor. Úpravy parkoviště budou v úvodní etapě provedeny pouze dopravním značením a svislými sloupky,“ připomněl starosta.

V Riegrově ulici vznikne jednosměrka a ulice se zúží ze šesti metrů na čtyři a půl kvůli šesti novým parkovacím stáním. Ta budou moci využívat rodiče při vyložení a naložení dětí před školou.

Místní lidé úpravy vítají, podle nich bude prostor i lépe vypadat. „Prostor tím získá na kráse. Pohyb dětí je v lokalitě opravdu velký a bylo jen otázkou času, kdy se tam něco stane. Někteří řidiči tam totiž jezdí jako utržení ze řetězu. Už bylo načase s tím něco udělat,“ řekl Petr Kočí ze Sadské.