„Byla by to velká škoda. Kluci tam blbnou a je to tam bezpečné,“ říkají shodně lidé, kteří žijí ve čtvrti Žižkov v okolí nádrže, které se také přezdívá bazén.

Nádrž sloužící jako sportovní hřiště má totiž vysoké stěny a z pozice bývalé nádrže vyplývá, že je zapuštěná do terénu.
Město se rozhodlo pro demolici této nádrže.

„Demolici provede poděbradská firma. Rozhodli jsme se pro zasypání, protože betonové prostředí neodpovídá bezpečnosti,“ řekla místostarostka Jiřina Soukupová.

V tom se rozchází s názorem Ladislava Plačka. „Nebezpečné je to někde u silnice, ale tady jsou děti v bezpečí. Míč se odrazí od vysokých stěn zpátky na plácek,“ uvedl Plaček, který žije v Budovcově ulici a každý den chodí do parku poblíž nádrže.
V nádrži byla v minulosti nainstalovaná tyč s basketbalovým košem a malé branky.

„Před pár lety jsme tam pravidelně hráli o víkendech fotbálky. Vím ale, že si tam kluci hráli dodnes,“ řekl Poděbraďák Pavel Vlasák.
Náhradní řešení pro hřiště město nechystá. „Na místě nádrže bude travnatá plocha,“ uvedla Soukupová.

Sousedé jsou ale jako jeden muž jednoznačně pro sportoviště.
„Ať to město upraví, třeba o něco rozšíří, ale hlavně ať se toho místa nezbavuje,“ řekl Plaček.
Daniel Bárta z Prokopovy ulice by tu chtěl hřiště zachovat. „Pokud to zasypou, ať postaví oplocené hřiště na stejném místě na povrchu,“ uvedl Bárta s tím, že už takto je hřišť žalostně málo.

Podle dvanáctiletého Lukáše Cestra je škoda, že už si v bazénu nezahraje fotbal. „Občas jsem tam s kllukama hrával,“ řekl Cestr.