Dohromady by to možná už dalo rok, kdy je neustále bazén uzavírán pro různé rekonstrukce. Naposledy byl uzavřen přes čtyři měsíce. Měla se vyměnit prosklená stěna, kterou táhne 
a uniká teplo. Statické posouzení však stavbu zastavilo.

Tolik shrnutí faktů. Vrásky na čele však mají neustále trenéři plaveckých oddílů, kteří musí se svými svěřenci šibovat jak na seřazovacím nádraží.

„Původní stěna zůstala, nemohla být vyměněna s ohledem na statické posouzení únosnosti překladu nad stavebním otvorem. Na základě tohoto posudku nebylo vydáno ani stavební povolení,” vysvětlil důvod, proč nedošlo 
k výměně skleněné stěny, místostarosta Zdeněk Vocásek.

Překlad byl podle Vocáska špatně založen už v době výstavby bazénu. „Sáhlo se pod omítku a bylo to zřejmé. Musíme ho vyztužit,” řekl Vocásek.

Město po této zkušenosti zadalo komplexní zpracování stavebně technického průzkumu objektu. Dokument by měl poodkrýt současný stav bazénu pod jeho omítkami. Vedení tak uvažuje i z důvodů zamýšlené rekonstrukce, modernizace a zatraktivnění krytého plaveckého bazénu.
Na to však zřejmě nebudou v dohledné době finance.

Vypořádat se s periodickou situací Otevřeno - Zavřeno - Otevřeno - Zavřeno se musí především plavci a veřejnost, která využívá tento bazén ve městě.
„Je to vyčerpávající, ale vždycky jsme nakonec rádi, že se do bazénu můžeme vrátit a trénovat. Znovu jsme museli jezdit do Sportovního centra, kde je ovšem obsazenost bazénu velká. Trénovali jsme třeba v neděli dopoledne,” tvrdí za plavce Lokomotivy Michal Hrstka.

V loňském roce museli plavci Lokomotivy trénovat na Tyršáku v centru a někteří dokonce jezdit do bazénu v Čelákovicích. „To je pak opravdu komplikované s dopravou, rodiče musí své děti vozit,” uvedl Hrstka.

Konstrukce současné stěny je železná a koroduje. „Prostě trpí, ale doufejme, že je ještě vyhovující, když tam můžeme. V místech stěny je prostředí chladnější,” má zkušenost Michal Hrstka.

Krajská hygienická stanice provedla 10. listopadu kontrolu. „Byla provedena kontrola teplot a sociálního zázemí. Provoz byl na základě kladného stanoviska stanice obnoven 
v pondělí,” doplnil místostarosta Vocásek.

V loňském roce se zdlouhavě opravovaly také bazénové podhledy. Rekonstrukce prosklené stěny každopádně ještě alespoň jednou přeruší normální běh krytého bazénu. Ale to až v teplém období.

Lokomotiva nyní slaví úspěchy se sourozenci Jakubem 
a Barborou Říhovými. A třeba takový David Noll už léta šíří klubu věhlas.