Několik desetiletí starý bazén, který je jediný v širokém okolí otevřen i pro veřejnost, v září opět zavře. Kvůli opravě prosklené stěny.

„Na základě vypsaného výběrového řízení byl vybrán dodavatel na výměnu jižní prosklené stěny. Výměna proběhne během letošního září. Bazén bude proto v září pro veřejnost uzavřený. S obnovením provozu počítáme v říjnu,“ uvedl místostarosta Zdeněk Vocásek.

Zřejmě největší vrásky na čele s touto skutečností budou mít závodní plavci, pro které je bazén jediným místem pro trénování. „O uzavření víme, podařilo se zajistit aspoň pro závodní plavce tréninky ve Sportcentru a v Kolíně. Pro přípravku, kde je celkem sedmdesát dětí, však bohužel žádnou možnost zatím nemáme,“ uvedla trenérka dětí z SKP Nymburk Ivana Davídková.

Bazén čeká v budoucnu velká rekonstrukce. „Rada města navíc schválila vypsání veřejné zakázky na vytvoření dokumentace územního řízení včetně průzkumů, což je součástí Plánu na rekonstrukci, modernizaci a zatraktivnění krytého bazénu a městských lázní Nymburk,“ představil další plány města Zdeněk Vocásek.