Aktuálně se uvnitř rozestavěného areálu rýsují bazény. „Na hrubé stavbě už jsou rozpoznatelné jednotlivé bazény, velký plavecký, dětský i ochlazovací, a s nimi související prostory. Pracuje se na monolitech, jsou montovány výztuže, bednění a pokračuje betonáž stěn a sloupů druhého nadzemního podlaží,“ uvedla mluvčí radnice Marta Svobodová.

Vizualizace nového mostu a navazující silnice směrem k Vesláku.
Podívejte se: tak budou vypadat most, silnice k Vesláku a cyklostezka u Mrliny

Zároveň jsou prováděny krycí transparentní nátěry betonových stěn v prvním podzemním patře. Zahájeny byly i zdravotně-technické instalace, které řeší vodu a kanalizaci. „Nejzásadnějším momentem bude určitě demontáž a odvoz stacionárního věžového jeřábu, který bude nahrazen jeřábem mobilním,“ doplnila mluvčí radnice.

Průběh prací podle harmonogramu potvrdil i starosta Tomáš Mach. Podle jeho slov je v současné době budováno třetí nadzemní patro, které už je přípravou pro strop a střechu.

Zebry v ZOO Chleby.
Zebří seznamka v ZOO Chleby: Granty a Dory se těší do venkovního výběhu

„Celé první patro je vyzděno a vyzdívání pokračuje i ve druhém patře, kde si budeme v příštím roce užívat wellnessu. Věřím, že i nadále půjdou práce podle plánu a na konci letošního roku bude dílo dokončeno i přes fakt, že v polovině dubna by měla být zahájena demolice a následně rekonstrukce zimního stadionu,“ dodal Mach.