Na začátku tohoto týdne jsme na stavbě bazénu zastihli dělníky v části u Labe, kde stojí nejvyšší segment celé budovy, z nějž má vést budoucí tobogan. Nahoře pokládali izolaci a ve spodní části dokončovali zednické práce.

Zdroj: Deník/ Miroslav S Jilemnický

Obecně se hrubá stavba blíží ke konci. Momentálně se řeší věci kolem vnitřního fungování a vybavení budoucího bazénu. „V útrobách stavby jsou instalovány komponenty pro vzduchotechniku, elektroinstalaci, kanalizaci. V jednání je topný systém s využitím nově vybudované fotovoltaiky na střeše bazénu. Na alternativní zdroje vytápění by mělo být možné žádat o dotaci,“ konstatovala mluvčí radnice Marta Svobodová.

Z odhalení pamětní bankovky věnované spisovateli Bohumilu Hrabalovi.
Kočka, pivo i sněženky. Krásnou bankovku s Hrabalem si zájemci koupí v jeho vile

Dobrou zprávou pro město je také fakt, že se na stavbu areálu definitivně podařilo získat dotaci 150 milionů korun od Národní sportovní agentury (NSA). O tyto peníze od začátku radnice usilovala.

„NSA po vyhodnocení a posouzení žádostí o dotaci zveřejnila seznam žadatelů, jejichž žádosti byly vybrány k financování. Naše město je mezi vybranými. V nejbližší době obdržíme podmínky pro čerpání dotace. Předpokládáme dotaci ve výši 120 milionů korun,“ uvedl místostarosta Zdeněk Vocásek. Dotace by tak měla pokrýt necelou třetinu celkových nákladů. Připomeňme, že firma Hochtief vysoutěžila provedení díla za necelých 389 milionů korun.

Dvoutýdenní lišče, o které se starají záchranáři na Huslíku.
Na Huslíku se starají o dvoutýdenní lišce, které zřejmě přišlo o mámu

„Získání dotace považuji za další úspěch. Budeme mít v Nymburce kompletní vybavení v oblasti plavání, saunování, wellness, výuky plavání i dalšího vyžití. Relaxační centrum bude využíváno sportovními kluby i širokou veřejností,“ uvedl starosta Tomáš Mach. Stavba bazénu by měla být dokončena letos v prosinci.