Samotná stavba by mohla začít během letních prázdnin a podle smlouvy by měla trvat 18 měsíců. V ideálním případě by tak první návštěvníci mohli přijít do bazénu kolem Vánoc příštího roku. Ještě před dokončením se počítá se zahájením funkčních zkoušek.

Informace o časovém plánu se začátkem stavby Deníku potvrdil místostarosta Zdeněk Vocásek. „Nyní poběží lhůta pro odvolání, a pokud se nikdo nedovolá, dojde k podpisu smlouvy. O přesném začátku stavby budeme s firmou jednat, předpoklad je během prázdninových měsíců,“ řekl Vocásek.

Na co všechno se místní v rámci nového bazénu mohou těšit? V hlavní hale návštěvníci najdou plavecký bazén se šesti drahami o délce 25 metrů. Dále dětský bazén s atrakcemi, tobogan, relaxační bazén s vířivou lavicí a průplavem do venkovní části. Okamžitá kapacita této části činí přibližně 130 osob.

Oddělený wellness provoz s kapacitou 55 osob zahrnuje dvě saunové kabiny, parní kabinu, vířivý bazén, odpočívárnu a venkovní terasu. Na rozdíl od stávajícího bazénu má nabídnout dostatečné množství parkovacích míst, napojení na cyklostezku a možnost rozšíření areálu o venkovní prvky.

„Nový krytý plavecký bazén u Labe vedle zimního stadionu nabídne celoroční využití pro plavecké aktivity i relaxaci v rámci wellness a saunového světa,“ doplnila mluvčí radnice Olga Vendlová.

Stejná firma jako u lávky

Výběrové řízení na stavitele vyhrála stejná firma, která v Nymburce už v minulých letech působila. A to jako stavitel nové lávky přes Labe, která si získala respekt a sympatie místních i návštěvníků. Oproti lávce, která vyšla na necelých 130 milionů korun, však bude bazén třikrát dražší. Vysoutěžená cena činí necelých 389 milionů korun. Město si kvůli stavbě bazénu vzalo úvěr a společně s úsporami chce stavbu zaplatit pouze ze svých zdrojů.

Poslední krok před spuštěním samotné stavby vítá i starosta Tomáš Mach. "Veliký kus práce, za který bych chtěl všem zainteresovaným poděkovat, je za námi, ale ještě větší sousto před námi. Velice vítám, že se stavby ujme vítězná firma Hochtief CZ, která je již v Nymburce poměrně známá a zavedená,“ uvedl starosta v narážce na zmíněnou lávku.