„Město obdrželo konečné rozhodnutí krajské hygienické stanice, na které se čekalo. Bazén bude znovu otevřen v pondělí pro plavecké školy a hned druhý den v úterý i pro veřejnost,“ uvedl Černohous.

V červnu začala rekonstrukce nebezpečných podhledů, které byly na několika místech uvolněny a narušeny korozí. Součástí podhledů a střešní konstrukce je i vzduchotechnické řešení celého prostoru bazénu, které prošlo rovněž proměnou. Byla zajištěna revize všech technických zařízení a elektrických rozvodů. Bylo vymalováno, doplněn nábytek a jiné drobné úpravy pro zlepšení komfortu návštěvníků i plavců. „Celá rekonstrukce vyšla na částku okolo 4 milionů korun,“ doplnil mluvčí.

Následovala nutná povolení od krajské hygienické stanice a stavebního úřadu. Ve čtvrtek město obdrželo poslední a konečné rozhodnutí od krajské hygienické stanice, o tom že může být bazén znovu otevřen.

Otevření bazénu vítá i nymburský místostarosta Bořek Černý. „Zprovozněním bazénu chce město pomoci především plaveckým oddílům, plavecké škole, základním školám, ale samozřejmě bude sloužit i veřejnosti,“ vysvětlil Černý.

Stavební úřad a krajská hygienická stanice doporučili městu v květnu 2018 zavřít nymburský plavecký bazén, a to z důvodu uvolněných stropních podhledů v bazénové hale. Kvůli plánované rekonstrukci však zůstal bazén zavřený, což zkomplikovalo provoz plavecké školy a plaveckých oddílů.

V dubnu roku 2019 zastupitelé města odhlasovali výstavbu zcela nového bazénu u zimního stadionu, kde probíhají přípravy. Nové vedení radnice tak změnilo rozhodnutí předchozího zastupitelstva, které mělo připravený projekt generální rekonstrukce stávajícího bazénu.

První demoliční práce měly podle původního harmonogramu začít už v letošním roce. Do zrekonstruovaného bazénu se skluzavkami či vířivkou měli obyvatelé Nymburka vstoupit poprvé v roce 2021. Změna rozhodnutí a výstavba nového bazénu bude trvat rozhodně déle. Nejoptimističtější odhady hovoří o pěti letech.