Nymburští basketbalisté čahouni si odskočili 
z palubovky rovnou za katedru na Základní škole v Sadské. V roli učitelů vyučovali například dějepis, matematiku, biologii, zeměpis, angličtinu a tělocvik.

„Od učitelů mají připravenou hodinu podle učebních osnov," řekla ředitelka školy Blanka Žánová, ale bylo vidět, že tuto výuku nebude brát až tak vážně, protože jí cukaly koutky. Téměř dvoumetrové kluky si přebrali jejich průvodci po škole a hodina mohla začít.

Zřejmě nejjednodušší úkol měli Lukášové Palyza a Stegbauer. Ti vyfasovali hodinu tělesné výchovy ve dvou sedmých třídách. A co jiného by se v místní tělocvičně mělo hrát, než basketbal? Dětem to ale před jejich sportovními vzory šlo báječně. „Je vidět, že je to sportovně založená škola. Děti vědí, co dělat s míčem. Jestli tu vyroste nějaká basketbalová osobnost, to se zatím říci nedá. Záleží to na mnoha aspektech. Třeba i na podpoře rodiny," okomentoval třídu na palubovce Lukáš Palyza.

Zato Jiří Welsch to měl se svým kolegou Mikem Efevberhou daleko těžší. Měli totiž další třídu vyučovat přírodopis. „Přírodopis mi nikdy nešel. Takže dneska spíš budete mluvit vy," upozornil sympatický sportovec děti v lavicích. Někteří se na něj dívali jako na obrázek. „Teď se učíme o dinosaurech," bylo slyšet ze třídy. „Tak si uděláme takovou skupinovou práci. Rozdělíte se na skupinky 
a máte deset minut na to, abyste napsali, co víte o dinosaurech. A my to potom vyhodnotíme a vítězům dáme malý dárek," lákal k výkonům žáků Jiří Welsch. Třída se opravdu pustila do práce. 
U stolku u okna se objevil na papíře obrázek dinosaura. „Dobrý začátek. A co o nich víte?" ptal se Welsch žákyně. „Nic nevím. Sice se o nich učíme, ale to nic neznamená," zněla odpověď.

O pár dveří dál se při matematice potila osmá „B". 
I když „potila" je silné slovo. S baskeťáky si zahráli zajímavou karetní hru, která byla zaměřena na čísla. A jak to na první pohled vypadalo, třída téměř jasně vyhrávala nad dvěma přítomnými sportovci.

Vyučovací hodina v Sadské určitě dala hodně jak žákům, tak i basketbalovým profíkům. Obě strany se náležitě při této neobvyklé hře pobavily.