Je rozhodnuto! Fanoušci basketbalu z Poděbrad se mohou i v příštím ročníku první ligy těšit na to, že se v jejich městě bude hrát nejvyšší liga. Ne tak už jsou nadšení fanoušci v Sadské. Stejně jako v uplynulých dvou sezonách budou totiž své domácí zápasy hrát v hale Bios borci ze Sadské.

„Jednání proběhla úspěšně. My jsme přinesli sestavený časový kalendář. Dohodli jsme se, že i příští sezonu budeme hrát v Poděbradech. Chtěl bych touto cestou panu starostovi a vedení města poděkovat,“ uvedl spolumajitel sadkého basketbalového klubu Milan Barták.

Jeho slova vzápětí potvrdil i poděbradský starosta Lubomír Zíta. „Jsem rád, že jednání takto proběhla a domluvili jsme se. V žádném případě to neomezí působení poděbradských basketbalových týmů,“ konstatoval Zíta.

Ne tak úplně nadšeny jsou z tohoto výsledku některé poděbradské školy, které využívají halu pro své studenty či žáky. „Už mi volali zástupci z hotelové školy, že tato dohoda se dotkne jejich vyučovacího plánu. Ale rozvrh vyučování se dá přece změnit,“ poznamenal starosta.

Sadští basketbalisté využívali poděbradskou Biosku už dvě sezony. V jejich městě totiž žádná hala, která by odpovídala prvoligovým parametrům, nestojí. Tou měla být rozestavěná hala u sokolovny, jejíž osud je však v tuto chvíli nejistý. Stát totiž zastavil dotace na stavbu. „Samozřejmě z toho nemám žádnou radost. Bohužel věc mají v rukou Sokolové,“ doplnil Barták.

S využitím haly v Sadské se předběžně počítalo od nadcházející sezony, která začne na podzim. „Za sebe mohu říct, že bych raději hrál už v této hale. Jsme Sadská, a proto patříme do Sadské,“ poznamenal ještě před zprávou o zastavení stavby haly trenér basketbalistů Karel Forejt. To ovšem kvůli zastaveným dotacím neklapne.

Obecně si ale realizační tým sadských basketbalistů účinkování v lázeňském městě pochvaluje. „V hale je při zápasech úžasná atmosféra, chodí na nás i místní fanoušci,“ pochvaluje si druhý spolumajitel klubu Karel Vrba.

Mezi fanoušky se povídalo, že příští sezonu by sadští basketbalisté mohli začít úplně v jiném městě. Šuškalo se například o Nymburce nebo Milovicích. Poslední jednání však učinila spekulacím přítrž a prvoligovou basketbalovou atmosféru si tak kromě mistrovského Nymburka vychutnají i v Poděbradech.