V pátek by měly postupně od 18 hodin zahrát kapely Bikiny, Volant a Synové výčepu. Od 22 hodin by ještě program měla doplnit Rockotéka. Hlavní těžiště akce však bude nepochybně v sobotu. Součástí festivalu bude už tradičně běh. Souběžně se začátkem hudebního programu ve 14 hodin odstartuje běh na 10 km pojmenovaný po zakladateli závodu, baskytaristovi a kapelníkovi skupiny Tři sestry, Magorova desítka. Připraven bude i kilometrový závod pro děti.

Barvy Léta 2023:

| Video: Youtube

Většinu příznivců festivalu ale bude spíše zajímat dění na hudebním pódiu. Z hlavních hvězd nemohou chybět pořádající Tři sestry. Představí se také Vypsaná Fixa, či punkoví S.P.S. a Totální nasazení. Velký zájem vzbudí i slovenští originální hudebníci ze sdružení Horkýže Slíže. Na vedlejším pódiu zahraje i kníže pornofolku Záviš. Kompletní program najdete ZDE.

„U jezera je krásné prostředí, podobné bychom jen velmi těžko hledali. Máme štěstí, že můžeme pořádat náš festival právě tady,“ uvedl Pavel Martínek, dramaturg festivalu. „Abychom umožnili strávit pěkný den celé rodině, rozšiřujeme i doprovodný program a dětskou zónu. Na své si teď přijde každý,“ dodal.

Letošní ročník bude oproti ostatním přeci jen v něčem jiný. „Zrychlujeme platby na Barvách léta a nově zavádíme placení pomocí systému NFCtron! Peněženku nechte doma, pro placení na akci budete potřebovat jen náramek s čipem. Náramek si jednoduše nabijete i na místě, v případě potřeby vám poradí proškolený personál,“ uvedla Alena Rydvalová z pořádající agentury. Pro návštěvníky bude připraveno stanové městečko, dětský koutek a samozřejmě řada stánků se suvenýry kapel a občerstvením.