Problém scházejících bankomatů v hustě osídlených lokalitách na Nymbursku. To je téma také už drahnou dobu diskutované. Bankomaty nejsou především na sídlištích měst – v Nymburce, na poděbradském Žižkově či v Milovicích – Mladé.

Na nymburském sídlišti žije téměř 10 tisíc lidí. Nemají možnost si nikde vybrat hotovost. Přitom areál kolem pošty a restaurace Dřevák k tomu přímo vybízí. Politická scéna přitom tvrdí, že potřebuje zpětnou vazbu od lidí „O této lokalitě jsme zatím nemluvili, jsme rádi za bankomat u Hypernovy. Sídliště je téma k diskuzi. Potřebujeme impuls od lidí. Pokud ho dostaneme, začneme jednat s bankami,“ řekl místostarosta Nymburka Miloš Petera.

Zástupce bank – Česká spořitelna (ČS) se k problému vyjádřila také filištínsky. „Bankomatová síť není nijak daná. Sami vytipováváme lokality, kde bychom bankomat umístili. Potřebujeme ale také impuls z místa, kde pociťují nedostatek. Spořitelna potom jedná o konkrétním umístění,“ uvedla Pavla Langová z tiskového centra ČS.

Čtenáři nás na problém chybějícího bankomatu na sídlišti v Nymburce, sami upozornili. „Zaráží mě, že v místě, kde bydlí dvě třetiny Nymburka, chybí bankomat. Navíc v sámoškách ve Dřeváku a Skleníku nejde platit kartou,“ hodnotí Josef Podolák z ulice Karla Čapka.

Na poděbradském Žižkově a v Milovicích – Mladé pobývá kolem šesti tisíc lidí. Poděbradští mají nejblíž k bankomatu u vlakového nádraží Milovičtí v Tescu u přejezdu.

„Je problém s umístěním a bezpečností. V minulosti jsme o bankomatu mluvili. Dneska, když se krize skloňuje ve všech pádech, myslím, že by banky neinvestovaly do nového bankomatu. Starší lidé nemají karty a mladší jsou lehce přemístitelní,“ myslí si starosta Poděbrad Jozef Ďurčanský. V Milovicích starosta Milan Kraus nevidí problém. „Lidé jsou zvyklí vybrat peníze v místě, kde pracují. Nový bankomat je umístěn v Tescu. Dříve se umístění bankomatu řešilo, ale skončilo to třeba na tom, že je tu málo lidí,“ řekl Kraus.

Michal Kořínek bydlí v milovické Slepé ulici už deset let. „Zvykl jsem si tady na některé věci, které se nemění. Když chci vybrat, jezdím do Lysé. Jsem zvyklý tam i nakupovat,“ uvedl Kořínek.