Doslova stavební boom zachvátil v posledních měsících tohle malé středočeské městečko. „Nedávno jsme dokončili chodníky a postavili nové lampy ve střední části Pražské ulice. Další etapa oprav téhle zanedbané ulice bude na podzim ještě pokračovat. Jedním ze záměrů bylo zpomalit projíždějící auta, čehož jsme docílili zúžením profilu ulice o parkovací místa a přidáním velkého příčného prahu na vyústění u staré lékárny,“ popisuje starosta města Milan Dokoupil. Podle něj právě infrastruktura a celkový vzhled města potřebují vylepšit.

K nově dokončeným rekonstrukcím patří dlouho diskutovaná kompletní přestavba ulice Podskalí. Na místo kostek, které vizuálně dodávaly ulici romantický a starodávný vzhled, má silnice asfaltový povrch. Na kostky si ale stěžovali především lidé žijící v Podskalí, které obtěžovaly vibrace a hluk projíždějících aut. Podél silnice vede nový chodník, po němž se lidé bezpečně pěšky dostanou na hřbitov nebo na Skálu. Samozřejmě nechybí po obou stranách ulice parkovací místa.

Ve městě se začínají ozývat hlasy, které se obávají, že o dlouho očekávaném posvícení na konci srpna bude rozkopané náměstí. „V současné chvíli se dokončuje rekonstrukce části náměstí v okolí Mariánského sloupu. Práce jsou načasovány tak, aby byly hotovy před letošním Posvícením. To proběhne v novém, velkorysejším, formátu,“ uklidňuje občany starosta. Před dokončením je také nový chodník v ulici Riegrova, kde již stojí nové lampy veřejného osvětlení.

Zvýšení bezpečnosti především pro přecházející školáky představuje nový přechod pro chodce na Poděbradské ulici mezi ulicemi Hlouškova a Na Valech. „Kvůli velké šířce ulice má přechod uprostřed ostrůvek a nové osvětlení,“ dodává Milan Dokoupil.