Neuvěřitelné účesy a ještě neuvěřitelnější šaty prezentují v těchto dnech na Výstavišti v Lysé nad Labem studentky oděvních škol. Nymbursko prezentuje Střední škola oděvního a grafického designu z Lysé nad Labem. Její studentky už mnohokrát prokázaly kreativitu a netradiční nápaditost v tom, z jakých materiálů vyrobit šaty, které pak prezentují na veřejnosti.

Výstava Avantgarda 2010 patří do trojice expozic společně s expozicemi Elegance a Narcis, které mohou návštěvníci spatřit do neděle. Avantgarda se letos koná pod záštitou předního českého módního návrháře Josefa Klíra společně s prestižní firmou Wella Professionals.

Ve čtvrtekse utkali studenti v oboru oděvním, letos prvně se soutěž rozšířila o obory vizážistky a kadeřnice. Soutěže mladých módních tvůrců se účastní studenti patnácti škol a odborných učilišť. V oboru oděvním „z tradičního materiálu“ se utkali studenti s 18ti kolekcemi, v „netradičním materiálu“ to bylo 13 kolekcí.

Celou soutěž bude moderovat herec Lukáš Hejlík. V porotě mimo jiné usedli Josef Klír (módní návrhář), Veronika Šebková (modelka), Tereza Zimová (modelka), Blanka Hašková (Wella), Bára Štěpánová (herečka) a Anna Čurdová (poslankyně parlamentu).