V dalších halách výstaviště uvidí zájemci skutečné rarity. Velkou část jedné haly zabírají prostorné americké bouráky brázdící nekonečné pláně za oceánem už kolem poloviny minulého století. K vidění jsou však i novější sportovní typy. Na své si pak přijdou také majitelé složitějších terénů a offroadových vozítek. Od speciálně upravených bugin přes motocykly až třeba po soutěžní speciál Toyoty nymburského týmu Speed Company, který má v letošní sezóně za sebou úspěch v podobě vítězství v závodě vedoucím po někdejších stopách slavného Dakaru.

Autosalon a Kola 2023 v Lysé nad Labem:

Autosalon Kola 2023 v Lysé nad Labem | Video: Michal Bílek

Závodní speciály trochu jiného typu jsou k vidění i v další hale, která nabízí perly z dílen domácích šikulů, kteří dokážou původní auta originálně vylepšit. Řeč je samozřejmě o tuningových vozech, z nichž některé jsou určeny k soutěžím v driftování. Kdyby někomu nebylo jasné, o co se jedná, napoví nápis na dveřích jednoho vozítka, který zjevně paroduje policejní heslo Pomáhat a chránit. Majitel driftového speciálu opatřil dveře nápisem Gumovat a pálit.

Součástí víkendového motoristického dění na Výstavišti je také Pivní a vinný festival, který zájemci najdou v horní hale. K dispozici jsou stánky s různými druhy piv a vín. Nechybí malé řemeslné pivovary, ale zkrátka nepřijdou ani fanoušci nymburských Postřižin. Milovníci vína se mohou nechat poučit od odborníků a pěstitelů z Moravy.