Dvanáct studentů třetích ročníků oboru automechanik z jedenácti škol kraje si to rozdalo jak ve znalostech teoretických, tak praktických.

Krajskou soutěž uspořádala Střední odborná škola 
a Střední odborné učiliště 
v Nymburce. „Není vítězů ani poražených. Prokázali jste jak teoretické znalosti, tak praktické dovednosti. Po dnešní soutěži už nemám strach o budoucnost našeho odborného školství," zhodnotil na závěr soutěže všechny soutěžící mistr odborného výcviku Vladimír Antonín.

Podle samotných studentů byla soutěž na vysoké úrovni 
a vyžadovala od všech několikatýdenní přípravu.

Ovšem vyhrát může jen jeden a tím byl Jakub Vašíček 
z pořádající školy. „Připravoval jsem se na teoretickou část, čili sto padesát otázek, asi šest týdnů," řekl ihned po vyhlášení výsledků šťastný vítěz. Testy sice nezvládl jako první, v tom ho trumfl o tři body Lukáš Sýkora z Čáslavi, ale praktickou část zvládl jasně jako nejlepší. Jak by také ne, když má automechaničinu 
v krvi. „Táta vlastní autobazar v Nymburce, navíc chodím na různé brigády vypomáhat," vysvětlil své bravurní výsledky v praktické části vítěz soutěže Jakub Vašíček.

Na druhém místě skončil Miloslav Hrůza z Mladé Boleslavi. Už místo, ve kterém se učí, kterým je Škoda auto, napovídá, že Miloslav snad ani na jiném místě skončit nemohl. „Je to moje první soutěž a musím říci, že úroveň byla velmi dobrá. Nečekal jsem, že tak dobře dopadnu, ale snažil jsem se být co nejlepší," řekl také spokojený po soutěži.

To Lukáš Sýkora ještě 
v průběhu soutěže ani netušil, že skončí na krásném třetím místě. „Nepřijel jsem zvítězit, ale vůbec si to zkusit. Počítám, že skončím v první desítce," řekl s mírnou dávkou vtipkování těsně po absolvování testů, ve kterých dosáhl 
z celé soutěžní dvanáctky nejlepší výsledek.