Na nemalé komplikace se musí připravit hlavně cestující, kteří jezdí autobusy od Poděbrad, Sadské, Hořátve a Peček a také na lince k TPCA do Kolína. Rozhodně se projdou více, než jsou zvyklí.

„Na linkách z těchto směrů musíme kvůli opravě mostu zcela zrušit zastávky na náměstí, u kulturního domu, ve Smetanově ulici, na hlavním nádraží i pod nadjezdem. Zastávky v Nymburce na náměstí a u kulturního domu budou nahrazeny zastávkou Nymburk, Žofín. Odtud ze Zálabí pak přes lávku budou lidé přecházet do centra města. Ostatní zastávky budou zrušeny bez náhrady,“ řekl dopravní náměstek ČSAP Nymburk Jiří Janeba. Žofín tedy bude pro tyto cestující na dva týdny cílovou i startovní stanicí.

„Bude to komplikace. Budu muset běhat přes celé město. Vystupovala jsem u nádraží, a navíc se bojím, jak budu přecházet přes rozkopanou Boleslavskou třídu,“ nelíbí se to cestující ze Zvěřínka.

Podle Janeby to ale jinak udělat nejde. „Je to nepříjemné, ale dva týdny to lidé musí vydržet. Jinak to nejde vzhledem k tomu, že bude uzavřen nejen most, ale i náměstí a Boleslavská ulice až k bazénu. Nejde tedy vymyslet náhradní dopravu mezi náměstím a hlavním nádražím,“ vysvětlil.

Oprava „kameňáku“ se bude zásadně týkat také linky MHD 270985 a H45 z Nymburka na Kostomlaty a Všejany. Podrobnosti viz v tabulce.

V době opravy mostu by si ale měli dávat cestující a chodci pozor i na pohyb po rozkopaném centru města. „Přecházení na náměstí i Boleslavské bude možné po dřevěných lávkách. Lidé budou muset být obezřetní. I když chápu, že třeba pro maminky s kočárky to nebude jednoduché,“ řekl dopravní inženýr Jiří Zvěřina.

Dopravní opatření od 8. do 23. září

týkat se bude těchto linek:
H10 (Nymburk – Poděbrady – Opolany – Kolín)
H31 (Poděbrady – Nymburk)
H41 (Nymburk – Písty – Sadská)
H42 (Nymburk – Hořátev – Písty – Sadská)
H43 (Nymburk – Pečky)
H45 (Nymburk – Kostomlaty n.L. – Všejany..)
linka 270985 MHD

úpravy:
– na linkách H10, H31, H41–43 se ruší zastávky Nymburk, aut.st., pod nadjezdem, kultur. dům, Smetanova i náměstí;
nahrazeny budou pouze zastávkou Nymburk, Žofín
– na linkách H10, H31, H41 – 43 se ruší zastávka Zálabí, PVT a nahrazuje se zast. MHD Diskont Potraviny, jen u linky H 41 zastávkou MHD Zálabská
– na lince MHD 270985 se ruší zastávky Vyrolat, Pražská, Zálabská, Diskont Potraviny, Zálabí PVT, náměstí, kulturní dům, kino; linka se vůbec nedostane na Zálabí, ani na náměstí, výchozí v obou směrech tedy bude zastávka Zimní stadion
– na lince H45 z Nymburka na Kostomlaty a Všejany bude nahrazena zastávka u kulturního domu zastávkou MHD Zimní stadion